PL  EN 

Historia i działalność firmy


Spółka ENERGIA Projektowanie Group Sp. z o.o. powstała w 1997 roku w wyniku wydzielenia ze struktur Zakładu Energetycznego Płock S.A. działu projektowania w samodzielny podmiot gospodarczy. Pierwotnie Spółka funkcjonowała pod nazwą Zakład Energetyczny Płock – Centrum Projektowania i Realizacji Inwestycji Sp. z o.o, a następnie przez długie lata pod nazwą ZEP-INPRO Sp. z o.o.

W 2011 roku, w wyniku procesu integracji działalności projektowej polegającym na połączeniu czterech Spółek należących do ENERGA-OPERATOR S.A., w którym główną rolę jako integrator odegrał ZEP-INPRO Sp. z o.o., Spółka zaczęła funkcjonować pod nazwą ENERGA-OPERATOR Projektowanie Sp. z o.o.

W 2013 roku ENERGA-OPERATOR S.A. sprzedał udziały Spółki obecnym właścicielom, co spowodowało kolejną zmianę nazwy Spółki na ENERGIA Projektowanie Group Sp. z o.o. (EPG)

Obecnie ENERGIA Projektowanie Group Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm specjalizujących się w projektowaniu elektroenergetycznym. Ważnym obszarem działalności Naszej Spółki jest projektowanie wielobranżowe wraz pełnobranżowym zastępstwem inwestycyjnym i nadzorem inspektorskim. Aktualnie posiadamy cztery oddziały zlokalizowane w centralnej i północnej Polsce oraz zatrudniamy blisko 30 projektantów. Poza tym, Nasza Spółka współpracuje na stałe z grupą kilkuset projektantów z terenu całej Polski.

W zakresie podstawowym, obszarem działania Naszej Spółki jest teren województwa mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz tereny województwa zachodniopomorskiego (Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek), wielkopolskiego (Kalisz) i kujawsko-pomorskiego (Toruń). Natomiast w zakresie projektowania wielobranżowego i doradztwa technicznego obszar działalności obejmuje teren całego kraju.

Copyright 2024 © epg-plock.pl      Projekt i wykonanie domena.pl